Czeladzka Liga Amatorów - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Kalendarium

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 8

Ostatnie spotkanie

PKzP 0:5 Red Kickers
2014-11-09, 11:10:00
    relacja »
mecz barażowy
oceny zawodników »

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 111, wczoraj: 139
ogółem: 537 660

statystyki szczegółowe

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. cobra74 34
2. max69v 28
3. bizon86 6
4. p...... 2
5. mancoo 0

Regulamin VII edycji CLA

Regulamin rozgrywek

Czeladzkiej Ligi Amatorów

sezon jesień 2014


 

CEL LIGI:

Rozpowszechnianie kultury fizycznej i sportu, promowanie piłki nożnej i zachęcanie do uprawiania tej dyscypliny w naszym mieście. CLA to rozgrywki przeznaczone dla amatorów i sposób na prowadzenie sportowego trybu życia.


 

I. Postanowienia ogólne

1. Organizatorem CLA (Czeladzkiej Ligi Amatorów) jest Czeladzki Klub Sportowy (CKS Czeladź)

2. 2. Wszystkie odpowiedzi na pytania, niezbędne informacje dotyczące rozgrywek oraz formularze potrzebne do zgłoszenia do rozgrywek otrzymacie pisząc na e-maile: purple69@interia.pl , skcc1924@gmail.com (aby przyspieszyć reakcję ze strony Organizatorów sugerujemy pisanie do nas pod oba podane wyżej adresy jednocześnie).

3. Liga rozgrywana będzie według przepisów gry w piłkę nożną wydanych przez PZPN ze zmianami ustalonymi w niniejszym regulaminie.

4. Rozgrywki ligowe odbywać się będą w niedziele i ewentualnie w środy lub soboty na dwóch obiektach ORLIK przy SP 3 ul. Staszica lub Liceum ul. Grodziecka.

5. Terminarz rozgrywek oraz godziny meczów będą podane na stronie internetowej.

6. Oficjalnym źródłem informacji o rozgrywkach i decyzjach Organizatora są strony internetowe CLA (http://cla.futbolowo.pl/; http://cla2.futbolowo.pl/) , a także fanpage na Facebooku: http://www.facebook.com/CzeladzkaLigaAmatorska

II. Zgłaszanie drużyn

1. Każda drużyna wyznacza osobę (kapitan lub kierownik drużyny) do kontaktu z organizatorem.

2. Warunkiem potwierdzenia i przyjęcia zespołu do rozgrywek jest:
a/ przesłanie do 15 lipca 2014 e-maila potwierdzającego udział drużyny w rozgrywkach oraz wpłata zaliczki w wysokości 100 złotych na konto CKS Czeladź
69 1050 1360 1000 0023 6838 9926 (tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe + nazwa drużyny wpłacającej)
b/ przesłanie do 15 sierpnia 2014 w formie elektronicznej czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego z listą zgłoszonych zawodników (minimum 7, maksymalnie 15), z podaniem kompletnych informacji takich jak: nr zawodnika (niezmienny w całych rozgrywkach), imię, nazwisko, pozycja (bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik), PESEL. Zawodnicy niepełnoletni muszą ponadto przed rozpoczęciem rozgrywek dostarczyć pisemną zgodę rodzica/opiekuna na grę w CLA. Niedostarczenie takiej zgody jest równoznaczne z niedopuszczeniem zawodnika niepełnoletniego do gry w CLA.
c/ wpłata pozostałej sumy wpisowego (nr konta i tytuł przelewu jak wyżej) do 22 sierpnia 2014.
d/ dostarczenie przed pierwszym meczem formularza zgłoszeniowego z kompletem własnoręcznych podpisów zawodników biorących udział w rozgrywkach.
Uwaga! Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku, gdy drużyna nie zgłosi się do rozgrywek.

3 Warunkiem przyjęcia drużyny do rozgrywek jest wpłata darowizny na rzecz Czeladzkiego Klubu Sportowego w wysokości 550 złotych (płatnej w dwóch ratach: 100 i 450), przy czym dla drużyn, które do dnia 15 sierpnia 2014 dopełnią wszystkich formalności (komplet czytelnie wypełnionych dokumentów dostarczony drogą elektroniczną bez konieczności dokonywania poprawek) opłata będzie obniżona o 10% i wynosić będzie 500 złotych.

4 Drużyny, które nie zgłoszą w pierwszym terminie (15 sierpnia) kompletu 15 zawodników, mogą uzupełnić skład do momentu rozpoczęcia rozgrywek (czyli do 7 września) pod warunkiem uiszczenia dodatkowej opłaty w wysokości 20 złotych od zawodnika. Zawodnicy zgłoszeni dodatkowo muszą się znaleźć na aneksie do zgłoszenia drużyny (formularz jak przy zgłoszeniu drużyny) i własnoręcznie go podpisać.

5 Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu i przepisów gry o czym świadczy podpis reprezentanta drużyny w imieniu swoim oraz zgłoszonych zawodników.

6. Do udziału w lidze nie można zgłaszać osób będących czynnymi zawodnikami klubów zrzeszonych w PZPN w sezonie 2014/15. Dotyczy to również grających w ligach futsalu i innych rozgrywanych pod egidą PZPN.

7. Jako zawodnik zrzeszony traktowany jest także zrzeszony junior.

8. W lidze może grać zawodnik z ligi futsalu lub ligi amatorskiej które nie są rozgrywane pod egidą OZPN i PZPN, mogą również grać zawodnicy, którzy grają w drużynach zakładowych oraz amatorskich ligach na boiskach otwartych.

9. Zawodnik zgłoszony do jednej drużyny nie może w trakcie trwania sezonu zasilić innej, nawet jeżeli w pierwszej nie rozegrał ani jednego meczu.

III. System rozgrywek

1. Rozgrywki rozpoczną się pierwszą kolejką w dniu 7 września 2014r.
2. Rozgrywki toczą się w dwóch grupach systemem ligowym, w którym każda drużyna rozgrywa po jednym meczu z każdym przeciwnikiem ze swojej grupy. Po zakończeniu fazy ligowej dla drużyn z miejs 1-4 z każdej grupy rozegrana zostanie faza play-off, która zadecyduje o końcowych lokatach uczestniczących drużyn. Pozostałe drużyny (z miejsc 5-7) grać będą z drużynami z miejsc 5-7 z drugiej grupy systemem ligowym (z zaliczeniem wyników między zainteresowanymi z I fazy). Mecze te rozstrzygną kolejność na miejscach 9-14 w całych rozgrywkach.

3. Jeżeli w meczy fazy play-off wynik nie będzie rozstrzygnięty, rozpocznie się (bez rozgrywania dogrywki) konkurs rzutów karnych (pięć serii, przy braku rozstrzygnięcia po jednej serii do skutku)
4.
Mecze będą rozgrywane zgodnie z terminarzem, który zostanie opublikowany na stronach internetowych po zakończeniu procedury rejestracji drużyn do rozgrywek. System rozgrywek play-off zostanie przedstawiony w załączniku do niniejszego regulaminu.
5
. Na boisku może przebywać jednocześnie 7 zawodników jednej drużyny: bramkarz + 6 zawodników z pola.
6. Zespoły grają w jednolitych strojach z numerami (bramkarz musi grać w stroju odróżniającym się kolorystycznie od strojów pozostałych zawodników).
7. Zmiany zawodników w trakcie gry prowadzone są w systemie ”hokejowym”, w wyznaczonych strefach przy linii środkowej. W przypadku kontuzji zawodnik może opuścić boisko w innym miejscu niż wyznaczone, ale wówczas zawodnik wchodzący za niego na boisko musi uzyskać na to zgodę sędziego. Za dokonanie zmiany w innym miejscu niż wyznaczone lub w sposób niedozwolony, zawodnik wchodzący na boisko zostanie ukarany żółtą kartką.
8. Jeśli piłka opuści teren boiska, to po piłkę biegnie zawodnik rezerwowy drużyny lub osoba "z ramienia" tej drużyny która ją wybiła. Jeśli żaden zawodnik nie będzie chętny pójść po piłkę, to kapitan drużyny zostanie ukarany żółtą kartką.
9. Przy wykonywaniu stałych fragmentów gry, przeciwnika obowiązuje zachowanie odległości 5 metrów.
10. Przepis o spalonym nie obowiązuje.
11. Czas trwania spotkań wynosi 2x30 minut ze zmianą połów z maksymalnie 3-minutową przerwą.
12. Kapitan drużyny powinien w czasie meczu posiadać opaskę na ręce.
13. Dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwona lub bezpośrednio czerwona powoduje, że zawodnik opuszcza boisko i drużyna gra w osłabieniu do końca meczu.
14. Kary za kartki: za żółtą kartkę obowiązuje kara finansowa w wysokości 5 zł, za czerwoną 10 zł. Pieniądze za kartki trzeba uregulować po zakończeniu meczu lub przed rozpoczęciem kolejnego spotkania. Za nieuregulowanie w terminie (przed rozpoczęciem kolejnego meczu drużyny bez względu na to, czy ukarany zawodnik bierze udział w kolejnym spotkaniu) opłaty za żółtą kartkę, kara finansowa zostaje podwojona (10 zł za kartkę żółtą, 20 za czerwoną)
15. Po otrzymaniu trzech żółtych kartek w rozgrywkach, zawodnik nie ma prawa wystąpić w kolejnym spotkaniu (kara 1 meczu). Po otrzymaniu sześciu żółtych kartek zawodnik nie ma prawa wystąpić w co najmniej dwóch kolejnych meczach (organizator może odsunąć zawodnika od gry na więcej spotkań).
16. Przy dwóch żółtych kartkach w jednym meczu (w konsekwencji czerwonej) - zawodnik może grać w następnej kolejce (zdarzenie takie traktuje się jak otrzymanie dwóch żółtych kartek w kolejnych meczach, a nie jak otrzymanie kartki czerwonej), chyba, że któraś z otrzymanych żółtych kartek jest już jego trzecią (lub szóstą), wtedy zastosowanie ma punkt 14 regulaminu. 17. Zawodnik, który otrzymał bezpośrednio czerwona kartkę automatycznie odsunięty zostaje od gry w kolejnym ligowym spotkaniu (1 mecz). W szczególnych przypadkach organizatorzy CLA mogą odsunąć zawodnika na więcej niż jedno spotkanie, aż do dyskwalifikacji do końca sezonu. W szczególności dotyczy to zachowań agresywnych i wulgarnych w stosunku do sędziego, kibiców lub innych zawodników.

18. Gdy bramkarz dostanie czerwoną kartkę, jego miejsce może zająć inny zawodnik wyznaczony przez kapitana drużyny, ale drużyna kontynuuje grę w osłabieniu (rezerwowy bramkarz zmienia na placu gry innego, niekaranego czerwoną kartką zawodnika).
19. Każda drużyna jest zobowiązana do prowadzenia we własnym zakresie rejestru żółtych i czerwonych kartek oraz do dopilnowania aby zawodnik nieuprawniony nie wziął udziału w meczu pod rygorem przegranej w meczu w wyniku nałożonego walkowera.
20. Po wyjściu piłki za linię bramkową, bramkarz wznawia grę w dowolny sposób, nie może jednak grać na czas, ma na wznowienie gry 5 sekund. Po jego zagraniu piłka musi opuścić pole karne.
21. Wznowienie ze środka boiska musi być zagraniem piłki w kole do przodu. Może być to strzał bezpośrednio na bramkę przeciwnika.
22. Po zdobyciu bramki, wznowienie gry przez drużynę przeciwną następuje ze środka boiska.
23. Gra z autu wznawiana jest nogą. Czas na to wynosi 5 sekund.
24. Wznowienie z autu nie może być strzałem bezpośrednim. Jeśli padnie bramka z autu, a nikt nie dotknie piłki, bramka nie będzie uznana.
25. Atak wślizgiem na zawodnika prowadzącego piłkę jest niedozwolony.
26. Wślizgami można ratować wychodząca piłkę oraz wchodzić bez zagrożenia dla współzawodnika.
27. Zawodnik pod wpływem alkoholu nie zostanie dopuszczony do rozegrania meczu.
28.
Nie można przełożyć meczu z inicjatywy jednej z drużyn. Organizator wychodzi z założenia, że każda drużyna dysponuje szeroką kadrą i przełożenie meczu nie będzie konieczne nawet w przypadku nieobecności kilku zawodników. Niesprzyjające warunki pogodowe również nie powinny być przyczyną odwołania meczów. O ile tylko gra może być kontynuowana, mecz należy rozegrać do końca. Możliwe jest natomiast przełożenie całej kolejki na wniosek kapitanów większości drużyn lub ze względu na niemożność skorzystania z boiska.
29. W przypadku nieprzybycia sędziego na wyznaczony termin zawodów sędziuje osoba neutralna wybrana przez kapitanów i organizatora.
30. Decyzje sędziego są niepodważalne, za komentowanie orzeczeń sędziego, ubliżanie arbitrowi zawodów zawodnik może być ukarany karą w postaci: żółtej lub czerwonej kartki, natomiast w ekstremalnych przypadkach może zostać usunięty z rozgrywek ligowych bez prawa uczestnictwa w dalszych etapach ligi.
31. Jeśli w drużynie zagra nieuprawniony zawodnik (niezgłoszony do rozgrywek,
kolejny zrzeszony zawodnik lub zawieszony za kartki) drużyna zostanie ukarana walkowerem 5:0.
32. 2 walkowery za złamanie regulaminu mogą być podstawą do wykluczenia drużyny z ligi.
33. Drużynie wykluczonej z rozgrywek nie przysługuje zwrot kosztów.
34. W przypadku wycofania się drużyny z rozgrywek lub jej skreślenia należy:
a) pozostałe do rozegrania mecze zweryfikować jako walkower 5:0 dla przeciwnika, o ile drużyna wycofana z ligi lub skreślona rozegrała co najmniej połowę meczów w lidze.

b) anulować jej mecze gdy rozegrała mniej niż połowę meczów.
c) w rozegranych meczach które zostały zweryfikowane potem jako walkowery, kartki i strzelcy bramek drużyn, które nie zostały ukarane, nie są unieważniane.
d) drużynie ukaranej walkowerem unieważnia się tylko zdobyte bramki, kartki pozostają ważne.
e) zweryfikowanie meczu po jego rozegraniu jako walkower nie może spowodować straty dla drużyny niekaranej, jeśli uzyskała większą zdobycz bramkową niż 5, to wszystkie bramki pozostają w jej bilansie (w tej sytuacji możliwe jest wyższe zwycięstwo walkowerem niż 5:0)
35. Jeśli drużyna nie przybędzie na wyznaczony mecz jest karana walkowerem, a także karą finansową w wysokości 50 zł (pokrycie kosztów organizacyjnych). Kara musi być uregulowana przed następną kolejką ligową.
36.
Organizator może dopuścić do rozegrania meczu drużynę, która z jakiegoś powodu będzie dysponowała tylko 5 lub 6 zawodnikami, ale drużyna przeciwna dysponująca przed meczem liczniejszym składem zagra według regulaminu czyli (bramkarz + 6 zawodników w polu).
37. Jeśli zespół, ze względu na czerwone kartki i inne przypadki, zostanie na boisku z 4 zawodnikami, sędzia zakończy spotkanie, a wynik zostanie zweryfikowany jako walkower. Za taki walkower nie płaci się kary.

IV. Klasyfikacja zespołów

1. Kolejność zespołów w tabeli ustala się według zdobytych punktów oraz strzelonych i straconych bramek.
2. Za każde zwycięstwo przyznaje się drużynie 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 .
3. Na koniec sezonu czyli po ostatniej kolejce w przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów decydują kolejno:
- korzystniejsza różnica bramek, a w następnej kolejności:
- stosunek bramek,
- większa ilość strzelonych bramek,
- wynik meczu bezpośredniego między drużynami z równą ilością punktów,
- mniejsza ilość kartek czerwonych,
- mniejsza ilość kartek żółtych,
- w ostateczności rzuty karne między zainteresowanymi.
4. W klasyfikacji fair-play przyznaje się punkty karne:
10 - za każdą czerwoną kartkę
5 - za każdą żółtą kartkę
4 - za nieuregulowanie kary finansowej za żółtą kartkę przed rozpoczęciem kolejnego meczu
3 - za niedopełnienie przez kapitana obowiązku podania składu przed meczem
3 - za brak podpisu kapitana na protokole meczowym
Ponadto Organizator może nałożyć karę w wysokości od 1 do 20 punktów za szczególnie niesportowe zachowanie się (w tym picie alkoholu lub palenie tytoniu) zawodników lub kibiców danej drużyny, a także za brak porządku na obiekcie sportowym (np nieposprzątanie po sobie śmieci i butelek po napojach). Niezależnie od tego na drużynę mogą być nałożone inne sankcje łącznie z odebraniem punktów lub wykluczeniem z rozgrywek.

V. Patronat nad ligą

Urząd Miasta Czeladź

Burmistrz Miasta Czeladź

VI. Sponsor Techniczny

Firma Football Center

VII. Nagrody

Nagrody dla 3 najlepszych drużyn ligi, puchar fair-play, oraz indywidualne: najlepszy strzelec ligi, najlepszy bramkarz.

VIII. Postanowienia końcowe

1. Zawodnicy uczestniczący w lidze ubezpieczają się we własnym zakresie.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za wypadki oraz za skutki wypadków i kontuzji przed, po i w czasie gry. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za udział w lidze osób chorych, a także rzeczy pozostawione na obiektach.
3. Za usterki stwierdzone na obiektach odpowiedzialność ponoszą drużyny
4. Za kibiców i osoby towarzyszące odpowiada drużyna i jej kierownictwo (kapitanowie). Jeżeli sympatycy danego zespołu w jakiś sposób zakłócają spokój, zaśmiecają, spożywają alkohol, organizator ma prawo usunąć zespół z ligi, ukarać karą finansową i/lub punktami ujemnymi .
5. O wszystkich innych sprawach związanych z przeprowadzeniem rozgrywek ligowych, a nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje Organizator.
Protesty, odwołania i spory powstałe pomiędzy drużynami lub zawodnikami zgłoszonymi do rozgrywek będą rozstrzygane przez Organizatora.
6. Po zakończonych spotkaniach drużyny uczestniczące w danym spotkaniu zobowiązane są do uprzątnięcia po sobie wszelkiego rodzaju śmieci oraz zanieczyszczeń i umieszczenia ich w specjalnie przygotowanych do tego celu pojemnikach lub workach znajdujących się na terenie kompleksu sportowego Orlik.
7. Na sztucznych nawierzchniach obowiązuje zakaz gry w obuwiu z metalowymi korkami wkrętami – ze względu na nawierzchnie oraz bezpieczeństwo współzawodników. Zawodnik z takim obuwiem nie zostanie dopuszczony do rozegrania meczu.
8. Sędzia lub Organizator może przed rozpoczęciem meczu może przeprowadzić weryfikację zawodników. Każdy z zawodników zobowiązany jest posiadać na meczu dokument tożsamości w celu weryfikacji danych osobowych. Jeśli zawodnik nie będzie posiadał takiego dokumentu, a będą wątpliwości, co do jego tożsamości, to nie zostanie dopuszczony do gry.

 

 

Załącznik do regulaminu:

Informacja dotycząca drugiej fazy rozgrywek (po zakończeniu rundy ligowej):

I. Walka o miejsca 1-8

26 października - ćwierćfinały
Drużyny z pierwszych miejsc w swoich grupach WYBIERAJĄ (wg swojego uznania) przeciwnika z miejsca 3 lub 4 w drugiej grupie do meczu ćwierćfinałowego. Pozostałe drużyny tworzą kolejne pary ćwierćfinałowe, przy czym nie mogą ze sobą spotkać się drużyny z tej samej grupy.

Uwaga! Kapitan (kierownik) drużyny wygrywającej grupę ma obowiązek powiadomienia Organizatora o dokonanym wyborze w dniu zakończenia rozgrywek sezonu zasadniczego (czyli 19 października) do godz. 20.00.
Brak wskazania przeciwnika oznacza, że drużyna zagra z przeciwnikiem, który zajął IV miejsce w drugiej grupie.

9 listopada - półfinały i mecze o miejsca 5-8
Grają odpowiednio zwycięzcy i drużyny, które przegrały w ćwierćfinałach zgodnie z podaną drabinką.

16 listopada - finał, mecze o III, V i VII miejsce

II. Walka o miejsca 9-14

Drużyny, które zajęły miejsca 5-7 w swoich grupach zachowują swój dorobek z meczów z innymi drużynami, które grają o miejsca 9-14 (czyli np drużynie z miejsca V zalicza się wyniki meczów z drużynami z miejsc VI i VII w swojej grupie). W ten sposób każda drużyna ma zaliczone dwa mecze i gra kolejno z trzema rywalami z miejsc 5-7 w drugiej grupie.

Terminy:
26 października
2 listopada
9 listopada

 

ćwierćfinał                                                           ćwierćfinał
                                                                             
A1     półfinał                               półfinał     A2
                                                         
                                                             
                                                         
wybór B3/4                         finał                         B3/4
                                                         
                                                             
                                                         
A3/4                                                           wybór A3/4
                                                         
                                                             
                        o III m.                        
B2                                                           B1
                                         
                                                         

 

    o miejsca 9-14 26 października 2014
9 00 B7 A6
10 05 B6 A5
11 10 B5 A7
  LO o miejsca 9-14 2 listopada 2014
9 00 B5 A6
10 05 B6 A7
11 10 B7 A5
    o miejsca 9-14 9 listopada 2014
9 00 B7 A7
10 05 B6 A6
11 10 B5 A5

 

Uwaga! Terminy spotkań mogą ulec zmianie.

 

 

Tabela ligowa

Reklama

Zegar

Logowanie

Najnowsza galeria

13.10.2014 6 kolejka
Ładowanie...

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
FC Diablo 3:6 CMC Dąbrowa Górnicza
Red Kickers 2:10 Chelsea Rożka
GIM Team 1:8 Bloki United
CCKomputery.pl pauza

Losowa galeria

SFA Polska- Devils
Ładowanie...

Buttony

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.