CLA - jesień 2014 - nowy kształt ligi

• autor: maxinho10, 2014-06-28 00:00

Edycja Jesień 2014 będzie zawierała wiele zmian w stosunku do poprzednich edycji.

Powstają dwie równorzędne grupy po 8 drużyn.

System rozgrywek grupowych pozostaje bez zmian 7 kolejek każdy z każdym w swojej grupie, mecze 2*30 minut. O kolejności w tabeli w przypadku równej ilości punktów będzie decydowała różnica, a w następnej kolejności stosunek bramek, większa ilość strzelonych bramek, wynik meczu bezpośredniego między drużynami z równą ilością punktów, mniejsza ilość kartek czerwonych, żółtych, w ostateczności rzuty karne między zainteresowanymi.

Po zakończeniu rozgrywek grupowych odbędą się trzy dodatkowe kolejki w systemie pucharowym dla drużyn z górnej połowy tabeli i dwie kolejki dla drużyn z dolnej połowy.

Mecze w systemie pucharowym będą rozgrywane 2*30 min. Jeśli wynik nie będzie rozstrzygnięty, rozpocznie się (bez rozgrywania dogrywki) konkurs rzutów karnych (trzy serie, przy braku rozstrzygnięcia po jednej serii do skutku)

O miejsca 1-8:

ćwierćfinały
mecz 01
Drużyna z miejsca I w grupie A wybiera za przeciwnika drużynę z miejsc 3-4 z grupy B.
mecz 02
Drużyna z miejsca I w grupie B wybiera za przeciwnika drużynę z miejsc 3-4 z grupy A.
mecz 03
Drużyna z miejsca II w grupie A gra z pozostałą drużyną z miejsc 3-4 z grupy B.
mecz 04
Drużyna z miejsca II w grupie B gra z pozostałą drużyną z miejsc 3-4 z grupy A.

półfinały
mecz 05 Drużyna z miejsca V w grupie A gra z VI drużyną z grupy B.
mecz 06 Drużyna z miejsca V w grupie B gra z VI drużyną z grupy A.

O miejsca 13-16:
półfinały
mecz 07 Drużyna z miejsca VII w grupie A gra z VIII drużyną z grupy B.
mecz 08 Drużyna z miejsca VII w grupie B gra z VIII drużyną z grupy A.

finały:
mecz o IX miejsce zwycięzcy meczów 5 i 6
mecz o XI miejsce drużyny, które przegrały w meczach 5 i 6
mecz o XIII miejsce zwycięzcy w meczach nr 7 i 8
mecz o XV miejsce drużyny, które przegrały w meczach 7 i 8

Drużyny z dolnej połowy tabeli kończą sezon tydzień wcześniej aby wszyscy zainteresowani mogli śledzić przebieg meczów o czołowe miejsca w CLA.

Wpisowe na rundę jesienną będzie wynosiło 550zł, w tym do 15 lipca każda drużyna wpłaca 100zł - za rezerwację miejsca w lidze pozostałe 450zł do 15 sierpnia. Pierwszeństwo w rezerwacji mają drużyny CLA. Uwaga! Dla drużyn, które w terminie (przed 15 sierpnia) dopełnią wszystkich formalności związanych ze zgłoszeniem drużyny do rozgrywek (kompletne zgłoszenia, podpisy, dane i numery zawodników) opłata wpisowa będzie obniżona o 10% (z 550 do 500 złotych).

Jeśli którakolwiek drużyna nie zgłosi się do 15 lipca z zaliczką, zostanie przesunięta na listę rezerwową bez gwarancji udziału w rozgrywkach.

Uwaga! W następnych rozgrywkach nie będzie możliwości zgłaszania do rozgrywek zawodników zrzeszonych w klubach.

Drużyny zainteresowane udziałem w rozgrywkach jesiennych sezonu 2014 proszone są o jak najszybsze potwierdzenie udziału.